Atrakcje w Wildze

Klub Muzyczny Mega Music

W klubie muzycznymMega Music Wilga na gości czekają niekończące się labirynty stylowych wnętrz w magicznej atmosferze kilku poziomów, niezliczonej ilości kolorowych barów w oszałamiającej przestrzeni wielu sal muzycznych.

Wodna Kraina

Wodna Kraina to rodzinny park rozrywki w którego skład wchodzi kilometrowa plaża, strzeżone kąpielisko dla dzieci i dorosłych, wodne zjeżdżalnie, akwen sportów wodnych, park linowy, tor quadowy, mini ZOO, trzy-poziomowy plac zabaw, eurobungee, łowisko. Dla głodnych, lub spragnionych na terenie Wodnej krainy znajduje się grill, wędzarnia, oraz bar na plaży.

Tawerna nad stawami

Tawerna nad stawami została stworzona w IX-wiecznej budowli, stanowiącej część przedwojennej posiadłości hrabiego Zabiełły. Część kompleksu stanowi sala letnia, której specyfikę klimatu zapewnia estrada pod strzechą oraz wielka antyczna fontanna, a niezliczona ilość altan i parasoli dopełnia ten niepowtarzalny wystrój. Jadłospis tawerny to tradycyjna polska kuchnia w najlepszym wydaniu, obfitującym w kulinarne rozmaitości.

Morskie Oko

Morskie Oko w Wildze to zbiornik wodny położony po prawej stronie drogi idącej koło wału przeciwpowodziowego (jadąc od strony obwodnicy). Jeziorko liczy sobie w przybliżeniu 5000 m2. Maksymalna głębokość jest uzależniona od poziomu wody w Wiśle i wynosi 6,5 m (przy wysokim poziomie wody, przy niskim metr mniej).
Morskie Oko powstało na skutek powodzi. Woda przerwała wał i zalała okoliczne tereny. Wcześniej były tu pola. Woda wyrzeźbiła obecny kształt terenu.

Zabytki

Najważniejszym zabytkiem gminy Wilga jest kościół Księży Marianów w Mariańskim Porzeczu – Goźlinie, o unikalnej konstrukcji zrębowej naśladującej formy architektury murowanej. W trzynawowym wnętrzu można zobaczyć późno24 2barokową, iluzjonistyczną polichromię z drugiej połowy XVIII wieku, wykonaną temperą na płótnie i zagruntowanych belkach ścian.

W okolicach Wilgi nie brak pomnikowych drzew. Najpiękniejsze okazy to dąb im. gen. Józefa Dwernickiego w leśniczówce Cyganówka oraz dwa dęby szypułkowe na cmentarzu w Wildze. Wydmy w okolicach Mariańskiego Porzecza porasta dwuigłowa sosna Banksa wywodząca się z Ameryki Północnej.

W Wildze i jej okolicach odnajdziemy wiele miejsc pamięci narodowej. Dla upamiętnienia zaciętych walk, podczas przeprawy wojsk w 1944 roku na przyczółek warecko – magnuszewski, wzniesiono pomnik saperów.